img

Milí naši priatelia, len vďaka Vám sme mohli už 13ty rok zachraňovať opustené a týrané psíky z ulice a za to Vám právom patrí veľké ĎAKUJEME !!! OZ Tuláčik sa rokom 2022 dostáva k obrovskému číslu zachránených a následne adoptovaných psíkov. Priatelia, je to viac ako 8000 nemých tvárí, ktoré prešli Tuláčikom a dnes sa tešia so svojou novou rodinkou. Pre ten pocit má zmysel ísť ďalej, bojovať a zároveň pomáhať tam, kde si pomôcť sami nevedia. Prečo práve psy? Sú to živé bytosti, ktoré by za človekom išli až za hrob, ktoré neublížia ale milujú a sú odkázané na našu starostlivosť a pomoc. OZ Tuláčik je však odkázaný na Vašu pomoc a aby mohlo aj naďalej zachraňovať, potrebuje nemalé finančné prostriedky. 2% z daní je pomoc, ktorá Vás nič nestojí a im zachráni životy. Žijeme v dobe, kde ľudská krutosť nepozná hranice a v ktorej sa každý deň snažíme bojovať za záchranu psíkov, ktorí práve doplatili na zlobu spôsobenú ľuďmi. Je až nepochopiteľné, ako môže niekto tak bezbrannému štvornohému chlpáčikovi fyzicky ublížiť, alebo ho bez citu vyhodiť z auta, uviazať v lese o strom a nechať napospas osudu, zavesiť na kľučku útulku v igelitke, vyhodiť k smetným košom ako odpad a inak mu spôsobovať utrpenie. Aj dnes pri vstupe do útulku vidíte ustráchané oči, ktoré si toho veľa prežili, ale aj napriek tomu veria, že nájdu svojho pána a milujúci domov.

Srdečne Vám ďakujeme za pomoc❤️❤️❤️

V priebehu jedného roka naším OZ prejde v priemere 600 psíkov. Útulok Tuláčik môže existovať a zachraňovať iba vďaka Vašim príspevkom. Všetky peniaze, ktoré nám darcovia poukážu sú každoročne do posledného centu použité na:

- veterinárna starostlivosť každého psíka obnáša: opakovaná vakcinácia, odčervenie, odblšenie, čipovanie, kastrácia a prípadná liečba (náklady 150-250 EUR na jedného psíka) a ďalej náklady na uhradenie operácii (náklady dokopy cca 3 000 EUR mesačne)

- 50-80 psíkov potrebuje mesačne cca 750 kg granúl, 40 kg piškót a konzervy (náklady cca 2000 EUR mesačne)

- chod útulku si vyžaduje každodennú dezinfekciu a upratovanie (naklady na nákup čistiacich a dezinfekčných prostriedkov sú cca 300 EUR mesačne)

- odvoz odpadu (náklady cca 50 EUR mesačne)

- úhrada faktúr za energie a vodu (náklady cca 200 EUR mesačne)

- úprava priestorov, návoz štrkov, opravy búd, oprava oplotenia, budovanie výbehov, kúpa náradia (náklady jednorazové, za rok sú cca 10 000 EUR)

Každoročne teda na chod útulku a záchranu nemých tvárí potrebujeme viac ako 75 000 EUR.

Ak sa rozhodnete pomôcť práve nášmu útulku, budeme Vám nesmierne vďační, že ste aj tento rok prispeli na záchranu ďalších tuláčikov.

Vopred Vám všetkým ďakujeme.

Nenechajte prepadnúť svoje 2%, ale rozhodnite sami, na čo budú použité. Zamestnávateľa môžete požiadať o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb, ktoré je potrebné na poukázanie 2% (3%) , len do 15.2. Následne treba poslať Potvrdenie o zaplatení dane a vyhlásenie (Tlačivá na poukázanie 2% z dane) na daňový úrad prislúchajúci vášmu trvalému bydlisku najneskôr do 30.04.

Údaje o prijímateľovi (ktoré uvádzate v tlačivách):

Obchodné meno (Názov): Útulok Tuláčik Právna forma: Občianske združenie IČO/SID: 45027200 Sídlo-Ulica: Kuzmányho Súpisné/orientačné číslo: 12 PSČ: 97701 Obec: Brezno Tlačivá na poukázanie 2% z dane Postup krokov na poukázanie 2% Všetky informácie nájdeš na stránke www.rozhodni.sk